4-7.07.2018, GDYNIA

LOTNISKO GDYNIA-KOSAKOWO

pl en

Jeden z najważniejszych francuskich zespółów, autorzy doskonałego ostatniego albumu „Bankrupt!” i przebojów „Lisztomania”, „Entertainment” i „Trying To Be Cool”, odwiedzą Polskę po raz pierwszy.

Świat pierwszy raz usłyszał o Phoenix trzynaście lat temu za sprawą albumu „United” i utworu „Too Young”, który znalazł się na ścieżce dźwiękowej filmu „Między słowami”.

Kolejny album „Alphabetical” przyniósł piosenki "Everything Is Everything" i "Run Run Run".

Phoenix wydali także album na żywo i kolejny studyjny, „It’s Never Been Like That”. Ale to czwarte wydawnictwo, „Wolfgang Amadeus Phoenix", przyniosło im międzynarodowy rozgłos. Album został nagrodzony Grammy dla najlepszego albumu alternatywnego, doceniony przez krytyków. Pokrył się także złotem.

Po czteroletniej przerwie, Phoenix wydali nowy album. Prawie w ogóle nie brzmi jak starsze albumy Phoenix. Co prawda stworzyły go te same osoby: Thomas Mars, Laurent “Branco” Brancowitz, Christian Mazzalai, Deck d’Arcy, ale już niekoniecznie grając na tych samych instrumentach. Album powstawał w Nowym Jorku i Paryżu, a zespół produkował go do spółki z Philippe'em Zdarem (Cassius) na Montmartrze. Szampan był grany. Efekt? „Bankrupt!” nie jest jednorazowego użytku muzyką pop. Choć piosenki brzmią całkiem miło przy pierwszym przesłuchaniu, za każdym kolejnym można odkryć nowe pokłady zaangażowania i satysfakcji. Ta dychotomia prostoty i złożenia jest też ewidentna w pentatonicznej strukturze "Entertainment" i "Drakkar Noir", obok wagnerowskiego przesteru "SOS in Bel-Air” i "Oblique City".

Phoenix są także znani z żywiołowych koncertów z niezwykłą, imponującą oprawą wizualną. Jeden z nich zobaczymy już w sobotę 5 lipca na Open’er Stage.

Organizator:
 
Sponsor główny:
SPONSORZY / WSPÓŁPRACA / PATRONI MEDIALNI:
Projekt i realizacja Me & My Friends Copyright © Alter Art 2012