4-7.07.2018, GDYNIA

LOTNISKO GDYNIA-KOSAKOWO

pl en

Każdego roku rozdanie nagród Grammy musi mieć swojego cichego, niespodziewanego bohatera. W 2012 roku taką postacią był Bon Iver, w czasie tegorocznej gali taka rola przypadła Miguelowi , 28-letniemi piosenkarzowi  z Los Angeles. Z pięcioma nominacjami, do momentu ceremonii znany wyłącznie wąskiej grupie fanów, najpierw brawurowo wykonał swój przebój „Adorn”, a potem za to samo nagranie odebrał Grammy w kategorii Best R’n’B Song. Niewiele brakowało, by Miguel zwyciężył także jako autor „Song Of The Year”, ale na to amerykański rynek nie był jeszcze gotowy. 

Miguel Pimentel zadebiutował w 2010 roku udanym, choć niezauważonym albumem „All I Want is You”. Płyta znalazła swoich odbiorców, ale jej wysoki poziom zasługiwał na zdecydowanie lepsze przyjęcie.  W 2011 Miguel zerwał kontrakt z ówczesną wytwórnią i podpisał nowy, z szanowaną RCA Records, która doskonale wyczuła potencjał drzemiący w młodym piosenkarzu. W październiku 2012 roku ukazał się „Kaleidoscope Dream”, z miejsca okrzyknięty jedną z najlepszych płyt roku. Dopracowana w najdrobniejszych szczegółach, zaśpiewana w taki sposób, który mógł budzić wyłącznie jedno skojarzenie – Prince, już nie tylko zbierała pochwały, ale także zameldowała się na wysokich miejscach list przebojów. Porównania do Prince’a przewijają się dosłownie w każdej recenzji „Kaleidoscope Dream”, bo Miguel prócz rewelacyjnych kompozycji, ma jeszcze jeden niezaprzeczalny atutu, którym jest uroda i nieskrępowane zachowania sceniczne. 

Hip hopowy beat i rockowe instrumentarium czynią z Miguela nie tylko jednego z szeregu twórców tzw. „nowego r’n’b” (obok Franka Oceana czy The Weeknd) ale także postać  odświeżającą cały nurt, z zachowaniem szacunku dla klasycznego brzmienia. Doceniają to coraz liczniejsi fani, gremia przyznające nagrody oraz największe gwiazdy. Wierzymy, że 6 lipca doceni to także publiczność Open’era.

Organizator:
 
Sponsor główny:
SPONSORZY / WSPÓŁPRACA / PATRONI MEDIALNI:
Projekt i realizacja Me & My Friends Copyright © Alter Art 2012