4-7.07.2018, GDYNIA

LOTNISKO GDYNIA-KOSAKOWO

pl en

Choć od dłuższego czasu zamknięci w studiu pracują nad swoją szóstą płytą, nadal mają niezwykłą moc skupiania na sobie uwagi fanów. Ci czekają zarówno na nowe utwory braci Followill, jak i na pierwsze koncerty, wśród nich ten na festiwalu Open’er.

 

Od ich ostatniej wizyty w Polsce sporo się zmieniło. Na pewno Caleb, Nathan, Jared i Matthew Followillowie nie idą po linii najmniejszego oporu i nie chcą pozostać w cieniu swojego najpopularniejszego na razie albumu „Only By The Night” . Płyta pokryła się wielokrotną platyną, zadebiutowała w pierwszej piątce listy „Billboardu". W pięciu krajach stała się numerem jeden, sprzedając się w prawie siedmiu milionach egzemplarzy na całym świecie. Za single z tego albumu – „Sex on Fire” i „Use Somebody” - zgarnęli 4 statuetki Grammy podczas 52 ceremonii wręczenia tych prestiżowych nagród.

 

Tuż po zakończeniu gigantycznej trasy „Only By The Night” zaczęli nagrywać nowy album. „Come Around Sundown” łączyło blues, klasyczny rock i wpływy gospel rodem z dzieciństwa braci Followillów z alternatywnym rockiem. Płyta promowana singlami „Radioactive” i „Pyro” rozeszła się na całym świecie w kilkumilionowym nakładzie.

 

Kings Of Leon wrócą w przyszłym roku, z nową płytą, ale także z doskonale znanymi utworami, nie tylko z okresu największej popularności, ale także początków kariery, od garażowego klimatu pierwszych albumów „Youth and Young Manhood” i „Aha Shake Heartbreak” przez progresywny „Because of the Times”, nie tracąc umiejętności pisania rockowych hymnów, tak dobrze przyjętych na „Only By the Night”. Zespół wystąpi na Open’er Festival w sobotę 6 lipca 2013 r.

Organizator:
 
Sponsor główny:
SPONSORZY / WSPÓŁPRACA / PATRONI MEDIALNI:
Projekt i realizacja Me & My Friends Copyright © Alter Art 2012