4-7.07.2018, GDYNIA

LOTNISKO GDYNIA-KOSAKOWO

pl en
Eat That Question. Frank Zappa in His Own Words

EAT THAT QUESTION. FRANK ZAPPA IN HIS OWN WORDS


30.06.2017, 0:10
Reż./Dir.: Thorsten Schütte
2016, Francja, Niemcy, 93 min

To intymne spotkanie z ikonoklastycznym kompozytorem i muzykiem. Rzadki, archiwalny materiał video ukazuje prowokujący geniusz muzyczny 20 wieku, którego światopogląd rozbrzmiewa w dzisiejszych czasach i będzie rozbrzmiewał dalej.
Urodzony w 1940 , FRANK ZAPPA – samouk kompozytor, muzyk, lider zespołu, producent oraz niezależny myśliciel – po raz pierwszy zapisał swoje awangardowe kompozycje w wieku czternastu lat. Piosenki zaczął pisać w wieku 20 lat. Z nadejściem roku 1966 Zappa wydał swój album FREAK OUT!, szybko stał się jednym z najczęściej wymienianych buntowniczych głosów w muzyce popularnej. Subtelny, umiejętnie skonstruowany montażowo jedynie z archiwalnych materiałów film jest energetycznym hołdem jego niesamowitego mistrzostwa. Zappa zmarł na raka w 1993 roku, o wiele za wcześnie. W starannie zebranych z piwnic stacji telewizyjnych na całym świecie materiałach, obserwujemy Zappę począwszy od jego młodej, gładko ogolonej wersji, po nieustraszone wariactwa, aż do jego niestrudzenie produktywnych ostatnich dni życia przed śmiercią w wieku 52 lat. Film zapoznaje nas z cała historią od samego jej początku; widz jest na tyle blisko Zappy by zauważyć ulotne emocje w jego oczach.

„Niezmiernie się cieszę, że film został oficjalnie wybrany na festival Sundance 2016 i rozpoczął swoja międzynarodową podróż. 21 grudnia, 2015 roku Zappa świętowałby swoje 75 urodziny. Obiecującym jest fakt, że wciąż możemy go usłyszeć”. – Thorsten Schütt

Organizator:
 
Sponsor główny:
SPONSORZY / WSPÓŁPRACA / PATRONI MEDIALNI:
Projekt i realizacja Me & My Friends Copyright © Alter Art 2012