Koszyk informacji 0

29.06-2.07.2016, GDYNIA

LOTNISKO GDYNIA-KOSAKOWO

pl en
FAQ

Czy należy mieć dokumenty potwierdzające tożsamość?

Tak, zdecydowanie! Szczególnie w przypadku posiadania imiennego karnetu Fan Ticket dowód tożsamości ze zdjęciem jest niezbędny do weryfikacji imienia i nazwiska właściciela biletu.

Czy zamiast dowodu osobistego mogę zabrać inny dokument potwierdzający tożsamość?

Tak. Jeśli uczestnik nie posiada dowodu osobistego, może go zastąpić innym ważnym dokumentem ze zdjęciem, np. legitymacją szkolną czy studencką lub paszportem.

Czy na festiwal należy udać się z dużym wyprzedzeniem czasowym?

Bardzo prosimy o przyjazd na teren festiwalu z odpowiednim wyprzedzeniem czasowym. Na festiwal dojeżdża ponad  50 000 osób i planowanie dojazdu w ostatniej chwili może sprawić, że spóźnisz się na występ ulubionego artysty.

Czy będą wydzielone sektory dla osób na wózkach inwalidzkich?

Podobnie, jak w latach ubiegłych planowane są specjalne platformy dla osób na wózkach inwalidzkich w okolicach głównych scen. Z dokładną lokalizacją platform zapoznać się można korzystając z map festiwalowych oraz w punktach informacyjnych.

Czy na imprezę mają wstęp osoby niepełnoletnie?

Wszystkie osoby poniżej 16 roku życia muszą przebywać na terenie imprezy pod opieką osoby dorosłej (opiekuna - punkt 11 Regulaminu Imprezy). Opiekunowie zobowiązani są do wypełnienia stosownego oświadczenia (do pobrania tutaj lub przy wymianie biletów na opaski). Posiadanie lub wypełnienie formularza na miejscu nie upoważnia osoby niepełnoletniej poniżej 16 roku życia do samodzielnego wstępu na teren imprezy.

Zapraszamy do zakupu zniżkowych karnetów i biletów dla dzieci w wieku 3-12 lat (od 16 grudnia 2015; obowiązują dodatkowe warunki). Dzieci do lat 3 uczestniczą w festiwalu za darmo.

Czy kobiety w ciąży mogą wejść na teren festiwalu?

Na terenie festiwalu będą znajdowały się specjalne platformy, do których dostęp poza osobami z niepełnosprawnościami będą miały także kobiety w ciąży. Ze względu na charakter wydarzenia (min. natężenie dźwięków i duża liczba uczestników, szczególnie w okolicy scen) prosimy przyszłe mamy o dokładne rozważenie chęci udziału w festiwalu. W przypadku podjęcia decyzji o uczestnictwie w imprezie prosimy o wypełnienie załączonego formularza. Formularz będzie także dostępny w punktach wymiany biletów na opaski.

 

Czy na terenie festiwalu przewidziany jest postój dla taksówek?

Nie, na terenie festiwalu nie planujemy postoju taksówek. Najbliżej do miejsca festiwalu taksówką można dojechać:
- od strony ulicy Zielonej do skrzyżowania Płk Dąbka z ulicą Zieloną
- głównym wjazdem samochodowym od strony ulicy Stefana Żeromskiego (Kosakowo) do samych bram festiwalowych za opłatą wjazdową 20zł. Aby uniknąć 20zł opłaty można też wysiąść z taksówki po dojeździe do kas parkingowych i skorzystać z darmowego festiwalowego autobusu kursującego po terenie wewnętrznym do bram festiwalu.

Czy w razie deszczowej pogody należy zabierać ze sobą samochód?

W przypadku obfitych opadów deszczu bardzo prosimy o pozostawienie samochodów na parkingach w centrum miasta i dojazd na teren autobusami festiwalowymi. Możliwości parkowania na terenie festiwalu podczas obfitych opadów są bardzo ograniczone.

Czy mogę wymienić bilet elektroniczny na dworcu Gdynia Główna?

Biletu elektronicznego nie można wymienić na dworcu Gdynia Główna. Należy przyjechać z wydrukowanym biletem i dokonać jego wymiany na opaskę na terenie festiwalu.

Czy karnety z polem namiotowym należy wymienić na dworcu Gdynia Główna?

Nie. Karnety te wymieniamy na terenie festiwalu, czyli na lotnisku Gdynia-Kosakowo.

Czy trzeba rezerwować miejsce na parkingu?

Nie prowadzimy rezerwacji miejsc parkingowych. Liczba miejsc jest ograniczona.W czasie silnych opadów liczba miejsc jest znacznie mniejsza, więc w takim wypadku sugerujemy dojazd autobusem festiwalowym.

Czy karnet z polem namiotowym muszą posiadać wszyscy, którzy na nim przebywają, czy tylko właściciel namiotu?

Karnet z miejscem na polu namiotowym obowiązuje wszystkich, którzy tam przebywają.

Czy na festiwalu można robić zdjęcia?

Tak, można robić zdjęcia, ale tylko amatorskimi aparatami cyfrowymi z zoomem optycznym poniżej 6x oraz tradycyjnymi  amatorskimi aparatami kompaktowymi. Nie można wnosić profesjonalnych aparatów fotograficznych, kamer ani innego sprzętu nagrywającego audio-video.

Czy mogę zabrać ze sobą selfiestick?

Nie, wnoszenie statywów, oraz tzw. selfiesticków na teren festiwalu jest zabronione.

Czy na teren festiwalu można wnieść parasol?

Na teren festiwalu można wnieść tylko małe składane parasolki. Wszystkie duże z metalowymi, drewnianymi ostrymi zakończeniami są niedozwolone.

Czy na terenie festiwalu będzie depozyt?

Do Waszej dyspozycji pozostawiamy przy wejściach dwa punkty depozytowe: od strony ulicy Zielonej i od strony ulicy Wiejskiej (Kosakowo), w których możecie zostawić rzeczy, których wnoszenie lub posiadanie na terenie imprezy jest zabronione zgodnie z obowiązującym Regulaminem Imprezy (np. profesjonalny aparat fotograficzny, duży nieskładany parasol). Depozyty te działają również jako biura rzeczy znalezionych. Jednorazowa opłata za skorzystanie z depozytu wynosi 10 zł.

Czy na terenie festiwalu będzie miejsce, w którym można zostawić swoje rzeczy?

Tak. Szatnia jest położona między ALTERCAFE i Fashion Stage. Opłaty za korzystanie z szatni są następujące: 1 kupon – małe torby, okrycia wierzchnie itp., 2 kupony – plecaki, torby podróżne itp. Opłata za zgubiony numerek wynosi 10 kuponów. Uwaga! Liczba numerków w szatni jest ograniczona. Organizator nie odpowiada za rzeczy wartościowe pozostawione w bagażu i okryciach wierzchnich.

Czy na teren festiwalu można wnosić napoje, jedzenie?

Zabronione jest wnoszenie jedzenia i napojów. Na terenie festiwalu znajdują się stoiska gastronomiczne, na których będzie można kupować produkty spożywcze.

Czy autobusy festiwalowe odwożą uczestników również po zakończeniu imprezy?

Tak, oczywiście. Bezpłatne autobusy festiwalowe kursują również w kierunku dworca Gdynia Główna z przystanku przy ul. Zielonej, co kilka minut. W drodze powrotnej do Dworca Głównego PKP, inaczej niż w stronę festiwalu, obowiązywać będą wszystkie przystanki innych linii, poza pierwszymi dwoma przystankami na ul. Zielonej. Wszystkie te przystanki na trasie (poza końcowym) będą działać tylko dla wysiadających „na żądanie”

Bilety 2016 SKLEP Newsletter NGO
Organizator:
Sponsor główny:
SPONSORZY / WSPÓŁPRACA / PATRONI MEDIALNI:
Projekt i realizacja Me & My Friends Copyright © Alter Art 2012