4-7.07.2018, GDYNIA

LOTNISKO GDYNIA-KOSAKOWO

pl en
Debiutanci. 5 nowych polskich nazw w line-upie Open'era.

Klaves, Mary Komasa, Oxford Drama, Min T i The Feral Trees zagrają w lipcu w Gdyni.

Klaves

To kolejny przykład na to, że po metalu i jazzie, kolejnym muzycznym towarem eksportowym polskiej sceny stała się elektronika. Klaves - 22-letni Mikołaj Gramowski z Poznania - wydaje w zagranicznych labelach, jest regularnie grany przez prestiżowe rozgłośnie radiowe i najlepszych dj'ów, a jego sety częściej można usłyszeć za granicą niż w polskich klubach. Swoje brzmienie plasuje najbliżej muzyki house i future garage. 

Mary Komasa

Wokalistka, kompozytorka, autorka tekstów, instrumentalistka. Dorastała w artystycznej rodzinie, ma klasyczne muzyczne wykształcenie (organy, fortepian, klawesyn), studiowała śpiew operowy. Ale na jej debiutanckim albumie - "Mary Komasa" - usłyszycie raczej zimne, surowe, wielogatunkowe brzmienie. To z pewnością jeden z ważniejszych debiutów 2015 roku, mający także swoje interesujące odzwierceidelnie na scenie, o czym przekonacie się na Alter Stage podczas koncertu Mary.

Oxford Drama

Ile znacie damsko-męskich deutów elektronicznych? Sporo. A ile z nich nie używa komputerów podczas swoich koncertów? Tylko Oxford Drama. Ambitne zadanie wykluczenia ze swoich występów ścieżek wypuszczanych prosto z Abletona przyniosło oczekiwany efekt - koncerty są znakomite. Duet pracuje własnie nad debiutanckim albumem, ale już dziś może sprawdzić "Fluctuations EP" - ich pierwszy materiał wydany w Brennnessel Records. 

MIN t

Martyna Kubicz aspiruje do tytułu jednego najciekawszych muzycznych odkryć tego roku. Jej producenckie oblicze w postaci projektu MIN zgrabnie lawiruje między pulsującym minimalem, tanecznym house’m, a rozmarzonym ambientem. Wisienką na torcie jest pełen charakteru głos, który spaja mozaikę muzycznych fascynacji. Kiedy stoi za dj'ką trudno oderwać od niej wzrok i nie zadać sobie pytania, jak ona potrafi jednocześnie panować nad elektronika i śpiewać?

The Feral Trees

Kiedy kilka tygodni temu oglądaliśmy ich drugi koncert, po 10 minutach, byliśmy pewni, że wystąpią na Open'erze. Chyba nie ma na polskiej scenie konkurencji dla ich muzyki - alternatywnego, akustycznego folku i mrocznego, metalowego brzmienia, które nam na żywo najbardziej przypominało najlepsze momenty stoner rocka. I może coś jest na rzeczy, bo Moriah, wokalistka The Feral Trees pochodzi z wysokich gór Kolorado.

 
Organizator:
 
Sponsor główny:
SPONSORZY / WSPÓŁPRACA / PATRONI MEDIALNI:
Projekt i realizacja Me & My Friends Copyright © Alter Art 2012