4-7.07.2018, GDYNIA

LOTNISKO GDYNIA-KOSAKOWO

pl en
Brygada Kryzys zagra „Czarny Album” ...

Trzydzieści lat temu ukazała się najważniejsza polska rockowa płyta lat 80-tych, tzw. „Czarny Album” Brygady Kryzys. Trzydzieści sześć minut, które burzyły system na wielu różnych poziomach. To pierwszy polski album z muzyką punkrockową wydany w oficjalnym obiegu, co do tej pory budzi zdziwienie, zważywszy na charakter tej płyty i czas publikacji – sam środek stanu wojennego. Muzyka jakiej w bloku wschodnim „nie słuchano”, nagrana w składzie Brylewski, Lipiński, Ptasiński, Rołt, Świtalski, Wereński jest pomnikiem polskiej alternatywy i jednym z niewielu, nadal żywych muzycznych symboli tamtych czasów.  Po trzech dekadach to album ciekawy, inspirujący, aktualny i świeży. Usłyszymy go w całości na open’erowej World Stage.

Na tej samej scenie pojawią się również Paula & Karol z ich folkowymi, radosnymi piosenkami zdobywającymi coraz częściej europejskie kluby oraz byli muzycy Kapeli Ze Wsi Warszawa czyli Maja Kleszcz i Wojtek Krzak jako soulowo-folkowy projekt Maja Kleszcz & incarNations.

Te zmianę sygnalizowaliśmy już kilka miesięcy temu. Young Talents Stage zmienia nazwę na Talents Stage i od tego roku będzie to także scena prezentująca najciekawsze naszym zdaniem zespoły zrzeszone w ramach programów ETEP i CEETEP. W tym roku będą to: Dva (Czechy), Pipes & Pints (Czechy), Kerekes Band (Węgry), Instrumenti (Łotwa). Pozostałe miejsca zajmą zespoły z Polski, którym kibicujemy i wierzymy w ich przyszłe sukcesy, choć często wiele z nich już teraz ma na swoim koncie niemałe osiągnięcia. BEZSENSU, Camero Cat, Crab Invasion, Enchanted Hunters, Fair Weather Friends, Keira Is You, Little White Lies, Miąższ, Minerals, Sinusoidal, Sjøn to pełna lista polskich artystów na Talents Stage.

Jazzowo-eksperymentujący sekstet pod wodzą Marcina Maseckiego, czyli Profesjonalizm uzupełnia ostatnie brakujące miejsce w ALTER SPACE.

Organizator:
 
Sponsor główny:
SPONSORZY / WSPÓŁPRACA / PATRONI MEDIALNI:
Projekt i realizacja Me & My Friends Copyright © Alter Art 2012