28.06-1.07.2017, GDYNIA

LOTNISKO GDYNIA-KOSAKOWO

Formularze zgłoszeniowe
pl en
Praktyczne info

PAMIĘTAJ!

Uczestnik imprezy jest zobowiązany stosować się do postanowień Regulaminu Festiwalu, którego pełna treść jest dostępna na stronie internetowej www.opener.pl, w aplikacji mobilnej oraz na terenie festiwalu w punktach informacyjnych. W regulaminie znajdziesz odpowiedzi na nurtujące Cię pytania dotyczące naszego festiwalu.

TEREN FESTIWALU jest otwarty od 15:00 do 4:00.

PRZYJAZD: Informacje dotyczące ewentualnych utrudnień w ruchu, planowanych remontów drogowych i objazdów będziemy zamieszczać na naszej stronie www.opener.pl w aplikacji mobilnej oraz na fanpage festiwalu na Facebooku. Warto też odwiedzać stronę www.zdiz.gdynia.pl .

 

KASY BILETOWE – GODZINY OTWARCIA: Kasa biletowa na dworcu Gdynia Główna: 27 czerwca - 1 lipca, 10:00 – 22:00.

 

Kasa biletowa przy polu namiotowym: 27 czerwca, 12:00 – 3:00, 28 czerwca do 30 czerwca - 8:00 – 3:00, 1 lipca - 8:00 – 20:00.

 

Kasa biletowa przy wejściu głównym, od strony  Orange Main Stage: 28 oraz 29 czerwca: 13:00 – 2:00, 30 czerwca oraz 1 lipca: 14:00 – 2:00.

 

Kasa biletowa przy wejściu od strony Kosakowa: 28 oraz 29 czerwca: 13:00 – 2:00, 30 czerwca oraz 1 lipca: 14:00 – 2:00.

 

 INFORMACJE DLA OSÓB Z NIEPEŁNOSPRAWNOŚCIAMI :

 

Na terenie całego festiwalu znajdują się specjalnie utwardzone ścieżki ułatwiające poruszanie się osobom na wózkach

Wolontariusze dedykowani do pomocy OZN czekają zarówno przy wejściu od strony parkingu dla publiczności (od strony Kosakowa) jak i przy punkcie wymiany biletów na opaski dla pola namiotowego (od strony ulicy Zielonej).  Mogą oni odprowadzić osobę  z niepełnosprawnością w wybrane miejsce na terenie festiwalu.

 

Przy trzech głównych scenach festiwalowych przygotowane zostaną specjalne platformy dla osób uprzywilejowanych, z widokiem na sceny. Wyznaczeni wolontariusze pomogą wszystkim zainteresowanym na nie dotrzeć oraz dopilnują aby osoby nieupoważnione nie korzystały z tych platform.Z osobą z niepełnosprawnością na platformę może wejść TYLKO jedna osoba towarzysząca.

Na terenie festiwalu w każdej strefie sanitarnej oraz w pobliżu platform dla osób uprzywilejowanych znajdują się specjalnie przystosowane toalety dla osób z niepełnosprawnościami.

 

NIE ZABIERAJ NA TEREN FESTIWALU: Aparatów cyfrowych z zoomem optycznym powyżej 6x • Sprzętu foto mogącego mieć profesjonalne zastosowanie, np. z wymienną optyką • Dronów • Statywów, oraz tzw. selfiesticków  •  Parasolek ze spiczastym zakończeniem • Niebezpiecznych przedmiotów (noży, ostrych narzędzi, gazu, broni, znaczników laserowych etc.) • Alkoholu, narkotyków, etc.

 

Szczegółowa lista przedmiotów zabronionych na terenie festiwalu znajduje się w Regulaminie.

 

TOALETY I UMYWALKI: Na terenie festiwalu będą dostępne toalety i umywalki. Na terenie pola namiotowego znajdują się kabiny prysznicowe, toalety i umywalki.

 

WYMIANA BILETÓW NA OPASKI:

Wszystkie kategorie biletów wstępu na festiwal podlegają wymianie na identyfikatory w formie opaski. Osoby z karnetami dwudniowymi mogą wymieniać je od piątku 30 czerwca, tj. w pierwszym dniu ich obowiązywania. Bilety jednodniowe można wymieniać na opaski jedynie w dniu ich obowiązywania, poza biletami jednodniowymi na pierwszy dzień festiwalu, które można wymieniać na opaski od początku działania punktów wymiany biletów na opaski.

Z opaski może korzystać tylko jedna osoba.

Uszkodzenie lub zerwanie opaski powoduje utratę jej ważności

Wymiany biletu na opaskę można dokonać w jednym z czterech specjalnie przygotowanych punktów. Przy większości z tych punktów znajdują się także punkty informacyjne.

 

Punkt wymiany biletów na opaski przy dworcu PKP Gdynia Główna

Czynny:

26 czerwca: 10:00 – 22:00

27 czerwca - 1 lipca: 9:00 - 22:00.

 

Punkt wymiany biletów na opaski przed Teatrem Muzycznym sąsiadującym z placem Grunaldzkim (nowy punkt wymiany!)

Czynny:

26-29 czerwca: 10:00 - 22:00

30 czerwca - 1 lipca: 10:00 - 20:00

 

 

Wymieniane rodzaje biletów (z wyjątkiem biletów VIP i biletów z polem namiotowym): ● karnety 4-dniowe bez pola namiotowego, ● karnety weekendowe bez dopłaty do pola namiotowego (od piątku 30 czerwca ), ● bilety jednodniowe (na dany dzień), bilety jednodniowe na pierwszy dzień festiwalu można wymieniać już od 26 czerwca.

 

Informacja i kasa biletowa czynna w godzinach działania punktu wymiany biletów (27 czerwca - 1 lipca: 9:00-22:00).

 

Ze względu na przewidywaną rekordową frekwencję już w poniedziałek 26 czerwca uruchomimy dodatkowy punkt wymiany biletów na opaski przy dworcu PKP Gdynia Główna. Zamienić będzie można w nim karnety 4-dniowe bez pola namiotowego, karnety dziecięce, oraz bilety jednodniowe na 28 czerwca. Punkt będzie otwarty między godz. 10:00 a 22:00.

 

Punkt wymiany biletów na opaski przy polu namiotowym

 

Czynny: 27 czerwca: od godz. 12:00 przez 24 h, ; 28 czerwca -30 czerwca: 24 h, 1 lipca: od 10:00 do 14:00

 

Wymieniane rodzaje biletów: ● wszystkie rodzaje karnetów z polem namiotowym, ● karnety 4-dniowe bez pola namiotowego z dopłatą do pola namiotowego, ● karnety weekendowe bez pola namiotowego z dopłatą do pola namiotowego (od piątku 30 lipca).

 

Kasa biletowa przy polu namiotowym: 27 czerwca, 12:00 – 3:00, 28 czerwca do 30 czerwca - 8:00 – 3:00,  1 lipca - 8:00 – 20:00.

 

Punkt wymiany biletów na opaski przy wejściu głównym, od strony Orange Main Stage (sceny głównej)

 

Czynny: 28 oraz 29 czerwca: 13: 00 – 3:30, 30 czerwca oraz 1 lipca: 14:00 – 3:30.

 

Wymieniane rodzaje biletów: ● wszystkie rodzaje karnetów bez pola namiotowego i bez dopłaty do pola namiotowego, ● wszystkie karnety weekendowe bez dopłaty do pola namiotowego (od piątku 30 czerwca), ● bilety jednodniowe (na dany dzień).

 

Informacja czynna w godzinach działania punktu wymiany biletów.

 

Kasa biletowa czynna: 28 oraz 29 czerwca: 13:00 – 2:00, 30 czerwca oraz 1 lipca: 14:00 – 2:00.

 

Punkt wymiany biletów na opaski od strony Kosakowa

 

Czynny: 28 oraz 29 czerwca: 13:00 – 3:30, 30 czerwca oraz 1 lipca: 14:00 – 3:30.

 

Wymieniane rodzaje biletów: ● wszystkie rodzaje karnetów bez pola namiotowego i bez dopłaty do pola namiotowego, ● wszystkie karnety weekendowe bez dopłaty do pola namiotowego (od piątku 30 czerwca), ● bilety jednodniowe (na dany dzień).

 

Informacja czynna w godzinach działania punktu wymiany biletów.

 

Kasa biletowa czynna: 28 oraz 29 czerwca: 13:00 – 2:00, 30 czerwca oraz 1 lipca: 14:00 – 2:00.

 

Pamiętaj, większość osób wymienia bilet na opaskę pierwszego dnia festiwalu, dlatego zachęcamy do przyjeżdżania na teren festiwalu na około 2 godziny przed koncertem.

 

Praktyczny poradnik savoir – vivre wobec osób z niepełnosprawnościami, czyli co możesz zrobić dla drugiego człowieka podczas Open'er Festival 2017.

 

Kiedy zdecydujesz się pomóc, nie decyduj za osobę z niepełnosprawnością. Zawsze najpierw zapytaj, czy i jakiej pomocy potrzebuje. Pamiętaj też, że każdy może odmówić pomocy.

Pamiętaj, że kiedy nie potrafisz pomóc osobie z niepełnosprawnościami bądź odpowiedzieć na jej pytanie zawsze możesz zgłosić się do obsługi festiwalu.

Pamiętaj, żeby podczas rozmowy z osobą z niepełnosprawnością mówić bezpośrednio do niej. Nie przekazuj informacji przez jej osobę wspierającą lub inne osoby stojące obok.

Staraj się zawsze rozmawiać naturalnie, używając zwrotów grzecznościowych lub orientacyjnych, bez względu na typ niepełnosprawności rozmówcy. Do osoby na wózku możesz powiedzieć „proszę tam pójść”, a do osoby niewidomej „do zobaczenia”.

Miej świadomość, że niepełnosprawność nie upoważnia nikogo do niewłaściwego zachowania. W razie konieczności interwencji przeciwstawiasz się zachowaniu, nie człowiekowi.

Pamiętaj, by nigdy nie dotykać wózka, kul, czy innych przedmiotów należących do osoby z niepełnosprawnościami, zanim nie dostaniesz na to zgody. Nigdy nie próbuj podnosić wózka za ruchome części (koła, ciągi na kołach, czy rączki z tyłu). Nie kładź też niczego na kolanach osoby poruszającej się na wózku.

Jeżeli widzisz, że osoba z niepełnosprawnością wzroku ma problem z dostaniem się gdziekolwiek, zaproponuj jej pomoc w przemieszczaniu się. Możesz podać jej łokieć, idź śmiało przed nią. Nigdy nie pchaj osoby niewidomej przed sobą.

Pamiętaj, że nie wszystkie osoby z niepełnosprawnością słuchu używają aparatów słuchowych. Osoby niesłyszące/niedosłyszące czasami czytają z ruchu warg. Staraj się więc mówić wyraźnie, nie zasłaniać ust i nadmiernie nie poruszać głową.

Jeżeli widzisz, że osoba z niepełnosprawnością próbuje zakupić coś w Miasteczku Festiwalowym, możesz zapytać, czy pomóc jej się dostać do stoiska bez kolejki. Zadbaj również, żeby udostępnić jej przestrzeń potrzebną do poruszania się.

BIURO RZECZY ZNALEZIONYCH Bilety Dojazd SKLEP
Organizator:
 
Sponsor główny:
SPONSORZY / WSPÓŁPRACA / PATRONI MEDIALNI:
Projekt i realizacja Me & My Friends Copyright © Alter Art 2012