28.06-1.07.2017, GDYNIA

LOTNISKO GDYNIA-KOSAKOWO

pl en
Gdynia

Gdynia - miasto otwarte na muzykę

Tego lata openerowa scena stanie także w samym centrum Gdyni, o przysłowiowe dwa kroki od plaży. Koncerty odbywać się będą w muszli na Placu Grunwaldzkim, u stóp Kamiennej Góry.

Na ogromnym trawniku,  rozciągającym się pomiędzy Teatrem Muzycznym a Gdyńskim Centrum Filmowym,  openerowicze będą mieli do dyspozycji leżaki i specjalnie przygotowaną do wypoczynku murawę.

Koncerty na GDYNIA OPEN STAGE odbywać się będą we wszystkie festiwalowe dni,  w godzinach niekolidujących z imprezą na lotnisku. I co ważne, na Placu Grunwaldzkim wszyscy mogą posłuchać muzyki-  nie tylko osoby z opaskami Open’er Festivalu.

Nowością tegorocznej edycji będzie też STREFA GDYNIA przygotowana przez Muzeum Emigracji. Będzie to wystawa z okazji 90. urodzin Gdyni obecna na terenie festiwalu. Tu dowiemy się, dlaczego w złotej epoce jazzu i swingu nowi mieszkańcy lubili nazywać swoje miasto „polskim Nowym Jorkiem”. Zobaczymy, jak żyło się w największym nadmorskim mieście przedwojennej Polski, jak rodziła się moda na sporty wodne i dlaczego cała Polska przyjeżdżała na imprezy do „Maxima”.

STREFA GDYNIA będzie też okazją do poznania instalacji Krzysztofa Wodiczki, artysty tworzącego na co dzień w USA. To część 2. edycji projektu MIGRACJE | KREACJE, organizowanego przez Muzeum Emigracji w Gdyni. Wystawa dotyczy jednego z najbardziej palących tematów współczesnego świata – następstw ruchów migracyjnych. W industrialnej przestrzeni portu zobaczymy też prace m.in. Wilhelma Sasnala, Pawła Althamera i Yael Bartany, stanowiące uzupełnienie instalacji Krzysztofa Wodiczki „Goście”.

Dla miłośników aktywnego spędzania czasu Gdynia przygotuje natomiast STREFĘ SPORTU. Chwile wolne od muzyki będzie można urozmaicić sobie choćby na boisku do siatkówki. Dzięki STREFIE SPORTU, program „Aktywne Lato” działać będzie równolegle na plaży Śródmieście i w miasteczku festiwalowym.

Wciąż mało? Przyjdźcie i przekonajcie się, co jeszcze mamy Wam do zaproponowania

 

Przydatne informacje:

http://www.gdynia.pl

http://gdyniaturystyczna.pl

http://gdyniakulturalna.pl

Gdynia – miasto Open’era obchodzi 90-te urodziny! Wszelkiej pomyślności dla wyjątkowego miasta i jego mieszkańców!

Bilety SKLEP Newsletter NGO
Organizator:
Sponsor główny:
SPONSORZY / WSPÓŁPRACA / PATRONI MEDIALNI:
Projekt i realizacja Me & My Friends Copyright © Alter Art 2012