28.06-1.07.2017, GDYNIA

LOTNISKO GDYNIA-KOSAKOWO

pl en
Aktywności

Edycja 2016

AKTYWNOŚCI NA TERENIE:

- KSIĄŻKA
- KIDS ZONE
- SILENT DISCO
- NGO
- EKO

AKTYWNOŚCI SPORTOWE:

- STREFA SPORTU
 

AKTYWNOŚCI MIEJSKIE

- GDYNIA OPEN STAGE


 

AKTYWNOŚCI NA TERENIE


KSIĄŻKA NA OPEN’ERZE!

Nie ma Open’era bez książek i czytania! W trakcie festiwalowych dni zapraszamy Was do udziału w debatach z pisarzami w KINOTEATRZE oraz nieformalnych spotkań w bibliotece organizowanej wspólnie z Instytutem Książki i Programem Trzecim Polskiego Radia. A wszystko w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa i Projektu Książka na Open’erze. Czytajcie wszędzie, na polu namiotowym, na plaży i w podróży!

Kolejny raz znakomici autorzy zostali zaproszeni na Open’era specjalnie dla Was. Pasjonujące rozmowy o życiu i literaturze w Kinoteatrze 30 czerwca oraz 1 i 2 lipca, zawsze o 16:00. Partnerami Alter Art w projekcie Książka są: Instytut Książki oraz Trójka Polskie Radio.

30 czerwca o 16:00: Justyna Kopińska
1 lipca o 16:00: Łukasz Orbitowski
2 lipca o 16:00: Jacek Hugo-Bader

CZYTAJ WIĘCEJ

W 2012 roku po raz pierwszy Open’er Festival w Gdyni razem z Instytutem Książki i Radiową Trójką zorganizował festiwalową bibliotekę. Biblioteka została zlokalizowana przy strefie Trójki. Funkcjonuje tam do dziś. Jest to miejsce na tyle wyjątkowa, że mogą z niej korzystać wszyscy, którzy przebywają na festiwalu. Kontakt z książką został zapewniony wszystkim, dla których czytanie jest przyjemnością i czynnością tak naturalną jak oddychanie i słuchanie muzyki. Ci zaś, którzy dotąd stronili od książek, mogli przekonać się, że warto czytać. Biblioteka zrobiła furorę – przewinęły się przez nią tłumy czytelników, którym rozdano ponad 1000 książek. W 2013 publiczność festiwalu wiedziała już czego dokładnie oczekiwać. Dzięki wydawcom, którzy wsparli Instytutu Książki i pomogli zapełnić półki biblioteki, wybór tytułów ponownie był ogromny.

W 2014 roku poszerzyliśmy działania o spotkania z pisarzami. W ALTERCAFE można było  porozmawiać z: Sylwią Chutnik (3 lipca), Ignacym Karpowiczem (4 lipca) i Małgorzatą Rejmer (5 lipca). Spotkania poprowadził dziennikarz Programu 3 Michał Nogaś wraz z Szymonem Kloską z Instytutu Książki. W 2015 w ALTERCAFE pojawili się wyjątkowi goście:2 lipca: Ziemowit Szczerek, 3 lipca: Magdalena Grzebałkowska, 4 lipca: Zygmunt Miłoszewski.

 
 

KIDS ZONE 2016

Open’er dba o najmłodszych festiwalowiczów! Także w tym roku będzie działać KIDS ZONE, czyli specjalna część festiwalu dedykowana właśnie najmłodszym uczestnikom. Wydzielony teren strefy ma świetny widok na Orange Main Stage. W tym roku jej tematem przewodnim będzie KOLOR. Pobudzanie wyobraźni, eksperymentowanie, angażowanie wszystkich zmysłów to nierozerwalne elementy procesu twórczego oraz tegoroczne motto.
Proponujemy warsztaty kreatywne kładące nacisk na różne formy zabawy kolorem. Pełno w nich będzie barw, światła oraz fantastycznego humoru. Wśród kolorowych różności znajdą się takie nowości jak wianki i mandala (motyw artystyczny). Najmłodsi oraz ich opiekunowie będą mogli także eksperymentować z iluzjami optycznymi, brać udział w warsztatach konstruktorskich, uczestniczyć w budowie rakiet. Oferta strefy jest niesamowicie szeroka i zapewni dzieciakom atrakcje przez cały czas trwania festiwalu.

Najmłodsze dzieci zapraszamy do Strefy Malucha. To bezpieczna przestrzeń, pozwalająca najmłodszym dzieciom na relaks i rozwój poprzez swobodną eksplorację, zabawę i doświadczenie zmysłowe. Strefa malucha wyposażona jest w piankowe elementy i zabawy konstrukcyjne, dźwiękowe oraz manipulacyjne. Aktywności rozwijają małą i dużą motorykę każdego malucha, czyli wymagają zarówno obszernych ruchów, w które jest zaangażowane całe ciało, jak i ruchów palców i dłoni, które wykonywane są z ogromnym skupieniem.

*W KIDS ZONE znajduje się komfortowa toaleta dla dzieci, przewijak oraz stanowisko do karmienia najmłodszych.

*Dzieci przebywają cały czas pod opieką rodziców, a osoby bez specjalnych opasek nie mają wstępu na jej teren.


Zapraszamy dzieci oraz ich opiekunów do wzięcia udziału w naszych atrakcyjnych aktywnościach w czasie trwania Open’er Festival!

29.06-2.07.2016
codziennie od godz. 15:00 do 24:00

Lista atrakcji:

KOLOROWE RÓŻNOŚCI
● WIANKI nowość
● MANDALA nowość
● ŚWIETLIKI
● WIZUALIZACJE ANALOGOWE

EKSPERYMENTY
● ILUZJE OPTYCZNE nowość
● AKCJA CZŁOWIEK nowość
● WARSZTATY KONSTRUKTORSKIE nowość
● STREFA TESTÓW nowość
● BUDOWA RAKIET nowość
● PRZESTRZENNA MAPA POLSKI nowość
● i wiele, wiele innych!

FOTOGRAFICZNE DZIWOLĄGI
● CAMERA HEAD nowość
● POTWORKI

Wyżej wymienione atrakcje oraz wiele innych tylko na Open’er Festival 2016!

 
Kup bilety dla dzieci w specjalnych cenach
Bilety dostępne na ALTERSKLEP.PL oraz eBilet.pl.
 


SILENT DISCO

Jedna z najpopularniejszych atrakcji festiwalowego miasteczka! Na czym polega Silent Disco wie już chyba każdy, ale jeśli nie, służymy krótką instrukcją obsługi. Każdy uczestnik otrzymuje parę bezprzewodowych słuchawek. Na dwóch osobnych kanałach będzie grało dwóch DJ-ów, co sprawia, że każdy może słuchać muzyki, na którą ma w danej chwili ochotę. Nie odpowiada Ci utwór grany przez pierwszego DJa?  Po prostu przełączasz na drugi kanał. Uczestnicy nie słyszą siebie nawzajem, ale jeśli w słuchawkach pójdzie naprawdę duży hit, nie sposób powstrzymać ich od śpiewania. Będzie można więc nawet usłyszeć jednocześnie grupy śpiewające dwie różne piosenki i tańczące w dwóch różnych rytmach! To będzie naprawdę wyjątkowe doświadczenie. Silent Disco będzie grało w hangarze w strefie 2 miasteczka festiwalowego od 20:00 do 2:00, przez wszystkie dni festiwalu.

20:00-02:00

29.06

30.06

01.07

02.07

I kanał

Double Trouble

Warsaw City Rockers

Double Trouble

Warsaw City Rockers

II kanał

Hungry Hungry Models

Miko Czajkowski

Hungry Hungry Models

Deepwater


NGO

Strefa NGO na Open'erze 2017

Niezależne i autonomiczne organizacje pozarządowe to jeden z fundamentów wolnego, demokratycznego społeczeństwa i państwa. Open’er od lat udostępnia specjalną przestrzeń dla NGO's. W tym roku strefa ta zostanie zmieniona i blisko dwukrotnie powiększona. Oznacza to więcej działań i aktywności; większą liczbę organizacji i gości; więcej informacji i dyskusji, a do tego zbudujemy zupełnie nowe miejsce spotkań.

NGO na Open’er 2017! W tym roku będziemy gościć:

CZYTAJ WIĘCEJ


 

AKTYWNOŚCI SPORTOWE

STREFA SPORTU

Strefa sportu - przestrzeń dla miłośników aktywnego spędzania czasu - tuż przy festiwalu.
Chwile wolne od muzyki można aktywnie spędzić na boisku do siatkówki czy piłki nożnej a szatnia jest tuż obok. Zapisy na tablicy ogłoszeń przy boiskach, nie zapomnij zaprosić kibiców na trybuny!
Dzięki Strefie sportu, program „Aktywne Lato” działać będzie równolegle na plaży Śródmieście. Na Open'erze szukajcie także strefy chillout i „leniwych aktywności”.

Termin: 28.06 – 02.07
Godziny otwarcia: 12:00 – 20:00
Wstęp: WOLNY

Harmonogram zajęć:
1) Boisko A
• rozgrywki siatkarskie
• drużyny 6-osobowe
• system ciągły w godzinach otwarcia strefy
• przy dużym zainteresowaniu system miniturnieju z zapisami
2) Boisko B
• rozgrywki piłkarskie
• drużyny 2-3 osobowe
• system ciągły w godzinach otwarcia strefy
• przy dużym zainteresowaniu system miniturnieju z zapisami
3) Strefa zajęć
• 12:00 – 13:00 zabawy i gry sportowe
• 13:00 – 14:00 joga
• 14:00 – 15:00 zabawy i gry sportowe
• 15:00 – 16:00 fitness
• 16:00 – 17:00 zabawy i gry sportowe
• 17:00 – 18:00 Zumba
• 18:00 – 20:00 zabawy i gry sportowe


EKO

Festiwale muzyczne oddziałują na miejsce, w którym się odbywają. By Open’er pozostawił jak najmniejszy ślad ekologiczny, wprowadzamy kolejne rozwiązania, przyjazne środowisku.

W 2010r. Open`er Festival otrzymał międzynarodową nagrodę Green’n’Clean Award, która wyróżnia wyłącznie festiwale przyjazne środowisku. Ta inicjatywa obejmuje właściwą kontrolę nad transportem, produkcją, energią i zasilaniem, cateringiem i innymi ważnymi elementami życia festiwalowego.

Revo:Home & Friends  - to, w dużym skrócie, grupa pasjonatów aranżowania przestrzeni do życia w duchu eko. Robią to zarówno zawodowo - projektując meble, wnętrza i ogrody, jak i ideowo - edukując, realizując kreatywne warsztaty z recyklingu czy partycypacje miejskie i akcje urban gardening. Podczas czterech festiwalowych dni, wspólnie z mieszkańcami pola namiotowego, będą szukać rozwiązań na kreatywne i praktyczne wykorzystanie opakowań PET (butelek i kubków plastikowych). Chętnych, do zmierzenia się z nową formą i funkcją popularnych PET-ów, zapraszają do swojego punktu (na polu namiotowym) we wszystkie festiwalowe dni od godziny 12.00 do 15.30. Wpadnij i zamień śmieci na niezły gadżecik ;)  

Facebook: https://www.facebook.com/RevoHome-240440356686/

 

Woda, nazywana przez wielu „kranówką”, jest smaczna i można ją pić bezpośrednio z kranu bez obaw o swoje zdrowie. Potwierdziły to niezależne badania Powiatowego Inspektora Sanitarnego, który stwierdził, że jakość wody z sieci wodociągowej w Gdyni przewyższa jakość źródlanej wody butelkowanej. Tej kupujemy coraz więcej, mimo, że surowe kontrole potwierdzają, że „kranówka” jest zdatna do picia. Woda butelkowana nie podlega aż tak surowym przepisom i badaniom, a przy tym nie ma też dowodu, że jest zdrowsza. Niektóre naturalne wody mineralne zawierają dużo większą ilość minerałów niż jest to zalecane dla niemowląt czy też małych dzieci. Istnieją też obawy dotyczące zagrożenia związanego z substancjami chemicznymi zawartymi w plastiku używanym do produkcji butelek. Opakowania plastikowe po zużytej wodzie mają też znaczący, szkodliwy wpływ na środowisko.

Zobacz jak ujmujemy, uzdatniamy i dostarczamy wodę!


GDYNIA OPEN STAGE

W tym roku open'erowa scena stanie także w samym centrum Gdyni, na Placu Grunwaldzkim, kilka kroków od plaży miejskiej. Gdynia Open Stage będzie grała przez 4 dni festiwalu a wystąpią na niej: Marcelina, Sorry Boys, Bovska, Julia Pietrucha, Terrific Sunday, Maja Koman, Heroes Get Remembered, Kroki, Asia i Koty, MaJLo, Suumoo i Yell_O.

Scena dostępna dla Wszystkich.


Organizator:
Sponsor główny:
SPONSORZY / WSPÓŁPRACA / PATRONI MEDIALNI:
Projekt i realizacja Me & My Friends Copyright © Alter Art 2012